Bemutatkozunk

Barátságos, tágas könyvkiválasztó övezettel, kényelmes pihenő- és foglalkoztató terekkel várjuk látogatóinkat, a csecsemőktől egészen a kamaszokig. Az akadálymentes bejáraton keresztül a babakocsival érkezők is kényelmesen közelíthetik meg az első emeleten található gyerekkönyvtárat.

A közel 20 ezres gyűjteményben könyveket, gyermek- és ifjúsági lapokat, diafilmeket, DVD- és CD lemezeket, hangoskönyveket találnak az olvasni, kikapcsolódni vágyók. Számos rendezvénnyel, foglalkozással várjuk a csoportokat és a családokat. A csoportos foglalkozásokhoz előzetes időpont-egyeztetés szükséges. Népszerű gyermek- és ifjúsági olvasmányokhoz kapcsolódóan évente több alkalommal olvasópályázatot hirdetünk három korcsoportban.

Szolgáltatásaink:

• Szépirodalmi és ismeretterjesztő könyvek kölcsönzése, helyben használata.
  •           Gyermek- és ifjúsági folyóiratok helyben olvasása.
  •          Ajánlott- és házi olvasmányok az általános iskolás korosztálynak.
  •           DVD- és CD-lemezek, CD-ROM-ok, hangoskönyvek kölcsönzése.
  •           Mese- és játéksziget a legkisebbeknek. Gazdag társasjáték-kínálat.
  •           Előjegyzés felvétele az adott időpontban nem hozzáférhető dokumentumokra.
  •          Számítógép- és internethasználati lehetőség.
  •           Játékos, mesés könyvtárbemutató foglalkozás óvodásoknak.
  •          Könyvtárhasználati foglalkozások az általános iskolás korosztálynak.
  •            Tematikus, az iskolai tananyaghoz kapcsolódó könyvtári órák.
  •           Kézműves foglalkozások évszakokhoz, jeles ünnepekhez kapcsolódóan.
  •           Mesefoglalkozások népmesék és kortárs mesék alapján.
  •           Kamishibai papírszínházi előadások.
  •           Diavetítések.
  •           Író-olvasó találkozók szervezése.
  •           Vetélkedők, mesés könyvtári hétpróbák csoportok és családok számára.
  •          Könyvtári nyári táborok szervezése.
  •           Rendezvények a sajátos nevelési igényű gyerekek részére.