Nyári olvasópályázatok

 

miluElső és második osztályos gyerekeknek

Finy Petra:

Milu az indiánok között

című könyv alapján

Felhívás

Feladatlap

 

 

 

 

 

 

mágikus3–4–5. osztályos gyerekeknek

Margit, Auer:

Mágikus állatok iskolája

című regénye alapján.

Felhívás

Feladatlap

 

 

 

 

 

 

váltságdíj6-7-8. osztályos gyerekeknek

Varga Bálint:

Váltságdíj nélkül

című regénye alapján

Felhívás

Feladatlap

Nyári nyitvatartás

nyar-augusztus Július 9. és július 27. között könyvtárunk zárva

Nyitás: 2018. július 31-én, 
kedden 10 órakor

(Június 16-ától augusztus 25-éig
szombatonként zárva tartunk.)

Olvasópályázatok a szünidőre

nyari olvasopalyKedves Gyerekek!

A szünidőre izgalmas, tartalmas olvasmányokat ajánlunk.

Ha kedvetek van, töltsétek ki a feladatlapot és küldjétek vissza nekünk
2018. szeptember 7-ig. 

Kattintsatok a képre a részletekért!

Mesevetélkedő országos döntő

2018. május 14-év volt az országos döntő Szegeden.

 Veszprém megyét a - veszprémi Dózsa György Ált. Iskola 4. a. osztály -  MESEVADÁSZOK csapata képviselte.
 Csapattagok:
 Érsek Mózes, Kiss Natália, Kormos Lara, Pölös Petra
 Felkészítő pedagógus: Oszkó Beáta

 A Veszprémi csapat 2. helyezett lett az országos döntőn!

Rick Riordan: A villámtolvaj

HELYEZÉS

NÉV

ISKOLA

OSZTÁLY

PONTSZÁM

1.

HAJDÚ PÉTER ÁKOS

REFORMÁTUS ÁLTALÁNOS ISKOLA BALATONFÜRED

7.

78

2.

ALBERT PATRÍCIA

REFORMÁTUS ÁLTALÁNOS ISKOLA

BALATONFÜRED

7.

77,5

3.

PRESITS JANKA

HERENDI NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

5/A.

77

 

SAMU DÓRA

REFORMÁTUS ÁLTALÁNOS ISKOLA BALATONFÜRED

7.

75

 

ROSTÁSI KINGA BOROSTYÁN

REFORMÁTUS ÁLTALÁNOS ISKOLA BALATONFÜRED

7.

72

 

GYŐRI BARNABÁS

PADÁNYI BÍRÓ MÁRTON RÓMAI KATOLKUS GIMNÁZIUM, SZAKGIMNÁZIUM ÉS ÁLTALÁNOS ISKOLA

6/A.

70

 

ÉRSEK TITUSZ

VESZPRÉMI DÓZSA GYÖRGY NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

6/B.

69.5

Kertész Erzsi: Panthera: a hógömb fogságában

HELYEZÉS

NÉV

ISKOLA

OSZTÁLY

PONTSZÁM

1.

NÉMETH SZILVIA KITTI

SZENTGÁLI LŐRINCZE LAJOS ÁLTALÁNOS ISKOLA

5/B.

67

1.

MARTON ZOLTÁN

SIMONYI ZSIGMOND ÉNEK-ZENE ÉS TESTNEVELÉSI ÁLTALÁNOS ISKOLA

3/A.

67

1.

SZILÁGYI ZSÓFIA

SZILÁGYI ERZSÉBET KERESZTÉNY ÁLTALÁNOS ÉS ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA

3/A.

67

2.

HEGEDÜS ZSÓFIA

BAKONYNÁNAI NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

5.

66.5

3.

FEIL DORKA BORÓKA

LITÉRI REFORMÁTUS ÁLTALÁNOS ISKOLA

4.

66

3.

PRESITS JANKA

HERENDI NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

5/A.

66

 

KUNSZT LUCA

SZENT ISTVÁN RÓMAI KATOLIKUS ÁLTALÁNOS ISKOLA

PÁPA

4/B.

65.5

 

CSILLAG DÓRA

BAKONYNÁNAI NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

4.

65

 

BERKES-SZABÓ LUCA

BAKONYNÁNAI NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

4.

65

 

ÉRSEK MÓZES

DÓZSA GYÖRGY ÁLTALÁNOS ISKOLA

4/A.

64.5

 

CSILLAG ANTÓNIA

BAKONYNÁNAI NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

5.

61.5

 

LAKÓ NÁNDOR

PADÁNYI BÍRÓ MÁRTON RÓMAI KATOLKUS GIMNÁZIUM, SZAKGIMNÁZIUM ÉS ÁLTALÁNOS ISKOLA

3/A.

61

 

TÓTH MELISSZA

BAKONYNÁNAI NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

4.

61

 

CSEH RICHÁRD

BAKONYNÁNAI NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

3.

60.5

 

ROSTÁSI KINCSŐ ALEXANDRA

REFORMÁTUS ÁLTALÁNOS ISKOLA BALATONFÜRED

3.

60

 

CSEH ZOLTÁN

BAKONYNÁNAI NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

5.

60

 

ROZMÁN BENCE

FEKETE ISTVÁN- VÖRÖSMARTY MIHÁLY ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS GIMNÁZIUM

4/D.

59

 

BREGLOVICS RÉKA ESZTER

BAKONYNÁNAI NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

3.

58

 

RÁCZ MIHÁLY

REFORMÁTUS ÁLTALÁNOS ISKOLA BALATONFÜRED

5.

57.5

 

NAGY DZSENIFER

BAKONYNÁNAI NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

4.

57.5

 

BERKES – SZABÓ AJNÁCSKA

BAKONYNÁNAI NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

3.

56

 

SZIJJÁRTÓ BENEDEK

GYÖRGY

AJKAI BORSOS MIKLÓS ÁLTALÁNOS ISKOLA

3/C.

54.5

 

HOPOTÓSZKI REGINA

BAKONYNÁNAI NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

5.

46.5

 

HORNYACSEK KIRA

BAKONYNÁNAI NÉMET NEMZETISÉGI NYELVOKTATÓ ÁLTALÁNOS ISKOLA

3.

20

Finy Petra: Milu az olimpián

HELYEZÉS

NÉV

ISKOLA

OSZTÁLY

PONTSZÁM

1.

DUNAJCSIK BENEDEK

PADÁNYI BÍRÓ MÁRTON RÓMAI KATOLKUS GIMNÁZIUM, SZAKGIMNÁZIUM ÉS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/A.

52

2.

ROZMÁN DORKA ANNA

FEKETE ISTVÁN- VÖRÖSMARTY MIHÁLY ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS GIMNÁZIUM

1/D.

51.5

2.

SULYOK CSANÁD

KOSSUTH LAJOS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

51.5

2.

MARTON BOGLÁRKA

SIMONYI ZSIGMOND ÉNEK – ZENEI ÉS TESTNEVELÉSI ÁLTALÁNOS ISKOLA

1/A.

51.5

3.

ÉBNER LAURA

DEÁK FERENC ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/A.

51

3.

GYŐRY ZSOMBOR

KOSSUTH LAJOS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

51

 

NEMES PÉTER

HRISZTO BOTEV ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/A.

50.5

 

FEIL MILLA FRUZSINA

LITÉRI REFORMÁTUS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2.

50.5

 

SZENNYAI LETÍCIA

AJKAI BORSOS MIKLÓS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

50

 

GASCH VIVIEN

AJKAI BORSOS MIKLÓS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

50

 

LUKÁCS BENDEGÚZ

AJKAI BORSOS MIKLÓS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

50

 

BORBÉLY SÁRA

AJKAI BORSOS MIKLÓS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

50

 

PAPP LEVENTE

AJKAI BORSOS MIKLÓS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

50

 

PEKNIK MÁTÉ

AJKAI BORSOS MIKLÓS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

50

 

PÖLCZMANN BOGLÁRKA

AJKAI BORSOS MIKLÓS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

50

 

MARTON BELIÁN

AJKAI BORSOS MIKLÓS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

50

 

SZIKORA FANNI

AJKAI BORSOS MIKLÓS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

50

 

BÓDI VIVIEN

AJKAI BORSOS MIKLÓS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

50

 

SZÁMADÓ ZSÓFIA

AJKAI BORSOS MIKLÓS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

50

 

BÓDIS BIANKA

PADÁNYI BÍRÓ MÁRTON RÓMAI KATOLKUS GIMNÁZIUM, SZAKGIMNÁZIUM ÉS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

48

 

BARANYAI BÍBORKA

VESZPRÉMI RÓZSA ÚTI ÁLTALÁNOS ISKOLA

2/B.

46.5

Olvasópályázatok

 

miluElső és második osztályos gyerekeknek

Finy Petra:

Milu az olimpián

című könyve alapján

Felhívás

Feladatlap

 

panthera 

3–4–5. osztályos gyerekeknek

Kertész Erzsi:

Panthera: a hógömb fogságában

című könyve alapján

Felhívás

Feladatlap

 

a villámtolvaj

 

6–7–8. osztályos gyerekeknek

Rick Riordan:

A villámtolvaj

című könyve alapján

Felhívás

Feladatlap

 

120-asok klubja

1a1427fe9dbb3b30b783495f610cf68a

Kedves Gyerekek!

 

120-asok klubja totóit visszamenőleg is kitölthetitek.

 

 

 

Várjuk a megfejtéseket!

 

A gyerekkönyvtárosok

 

 

Rajzpályázat

nagyítós képNagyító alatt a Föld világnapjai

 

Kedves Gyerekek!

Az idén szeretnénk veletek együtt ünnepelni Földünk nevezetesebb világnapjait.
Honlapunkon minden hónap elején megtaláljátok azokat a nagyító alá vett világnapokat, melyekhez kapcsolódóan várjuk ötletes rajzaitokat.

Az alkotásokat a/4-es méretben, szabadon választott rajztechnikával készíthetitek el.
Az az ügyes kezű művész, aki év végéig legalább három alkotását beküldi, oklevélben és jutalomban részesül.

Varázsoljátok elő rajzeszközeiteket és tartsatok velünk!

A rajzokat személyesen vagy postai úton juttathatjátok el az Eötvös Károly Megyei Könyvtár Gyermekkönyvtárába (Veszprém, Komakút tér 3.), az aktuális hónap utolsó munkanapjáig.

A képre kattintva elérhető az aktuális hónapra vonatkozó világnapok.

Olvasópályázatok

 

a rettego fogorvosElső és második osztályos gyerekeknek

 

Víg Balázs:

A rettegő fogorvos

 

Felhívás

 

Feladatlap

1. forduló eredményei helyezési sorrendben

rev fulop fajszfoldon3–4–5. osztályos gyerekeknek

 

Jeney Zoltán:

Rév Fülöp Fajszföldön

 

Felhívás

 

Feladatlap

1. forduló eredményei helyezési sorrendben

idofutar 26–7–8. osztályos gyerekeknek

 

Gimesi Dóra, Jeli Viktória,
Tasnádi István, Vészits Andrea:

Időfutár 2. – A királynő palástja

 

Felhívás

 

Feladatlap

1. forduló eredményei helyezési sorrendben

Szárnypróbálgatásaim

szárnypróbálgatásaimAz Eötvös Károly Megyei Könyvtár Gyermekkönyvtára bemutatkozási lehetőséget kínál, és várja azoknak a gyerekeknek, kiskamaszoknak az alkotásait, akik titokban verset vagy novellát írtak, akiknek a fiókjában ott lapul egy-egy mese, amelyek csak arra várnak, hogy mások is elolvashassák őket.

Hívunk, várunk, bíztatunk mindenkit, hogy bátran küldje be műveit, felhasználónévvel vagy a teljes nevével együtt.
Ezzel a névvel kerülhet fel majd előzetes válogatás után gyermekkönyvtárunk honlapjára.

 

Eddig beérkezett alkotások:

Bővebben: Szárnypróbálgatásaim

Óvodások hónapja

óvodások hónapja 1Szeretettel várunk október hónapban minden érdeklődő óvodás csoportot, a gyerekkönyvtárba!

 

A foglalkozások időpontját a 88/424-011/107, 119-es telefonszámon lehet egyeztetni.

Gyere haza Mikkamakka

Helyezés

Név

Össz pont

Elért pont

Lakhely

Iskola

Település

Osztály

1.

Góczán Liliána

100

98

Adásztevel

Szt.István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

3.b

1.

 Tóth Márton

100

98

Pápa

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

2.

1.

Tóth Benedek

100

98

Pápa

Munkácsy M. Német N. Ny. Ált. Isk.

Pápa

3.n

2.

Varga Áron

100

96

Veszprém

Kossuth L. Ált. Isk.

 Veszprém

3.a

2.

Szelencsik Zsombor

100

96

Pápa

Munkácsy M. Német N. Ny. Ált. Isk.

Pápa

3.n

2.

Bognár Tamás

100

96

Pápa

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

1.b

2.

Gergely Hanna

100

96

Pápa

Munkácsy M. Német N. Ny.  Ált. Isk.

Pápa

3.n

2.

Tóth Máté Péter

100

96

Veszprém

Báthory I. Ált. Isk.

Veszprém

2.a

2.

Rózsa Anna

100

96

Ajka-Padragkút

Fekete I.-Vörösmarty M. Ált. Isk.

Ajka

2.d

2.

Németh Réka Zita

100

96

Herend

Herendi Ált. Isk.

Herend

2.b

3.

Esső Dóra

100

93

Veszprém

Báthory I. Ált. Isk.

Veszprém

2.a

3.

Feil Dorka Boróka

100

93

Litér

Litéri Református Ált. Isk.

Litér

2.

3.

Németh Zsófia

100

93

Takácsi

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

2.b

3.

Simon Luca Panna

100

93

Csót

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

1.b

3.

Győrffy Tibor

100

93

Pápa

Munkácsy M. Német N. Ny. Ált. Isk.

Pápa

3.n

3.

Németh Dávid

100

93

Pápa

Munkácsy M. Német N. Ny. Ált. Isk.

Pápa

3.n

3.

Kondics Emma

100

93

Veszprém

Kossuth L. Ált. Isk.

Veszprém

2.b

4.

Somogyi Laura Iringó

100

92

Pápa

Munkácsy M. Német N. Ny. Ált. Isk.

Pápa

3.n

4.

Töreki Lili

100

92

Pápa

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

3.a

4.

Pirók Patrik

100

92

Pápa

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

1.b

5.

Som Lejla Jázmin

100

91

Nemesgörzsöny

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

1.b

5.

Péter Kornél Szabolcs

100

91

Pápa

Munkácsy M. Német N. Ny. Ált. Isk.

Pápa

2.n

6.

Pilter Barnabás József

100

90

Pápa

Munkácsy M. Német N.Ny. Ált Isk.

Pápa

2.n

6.

Béni Georgina

100

90

Vp.-Gyulafirátót

Gyulaffy L. Német N. Ny. Ált. Isk.

Vp.-Gyulafirátót

1.

6.

Rudeczki Csanád

100

90

Olaszfalu

Villar Ferdinánd Ált. Isk.

Olaszfalu

2.

7.

Lendvai Szabolcs

100

88

Veszprém

Hriszto Botev Ált. Isk.

Veszprém

2.a

7.

Szabó Máté

100

88

Veszprém

Báthory I. Ált. Isk.

Veszprém

1.c

7.

Albert Anna

100

88

Pápa

Munkácsy M. Német N. Ny. Ált. Isk.

Pápa

3.n

7.

Völler Máté

100

88

Pápa

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

3.a

8.

Szabó Bíborka

100

87

Nyárád

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

3.

9.

Szenkovics Tamás

100

86

Nagyacsád

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

2.a

10.

Rozmán Bence

100

85

Ajka

Fekete I.-Vörösmarty M. Ált. Isk.

Ajka

2.d

11.

 Perl Panna Rebeka 

100

84

Balatonfűzfő

Litéri Református Ált. Isk.

Litér

2.

11.

Kiss András

100

84

Veszprém

Báthory I. Ált. Isk.

Veszprém

2.c

 12.

Kiss Lukács

100

83

Veszprém

Csillag Úti Óvoda

Veszprém

Dió csop.

13.

Cseh Richard

100

82

Bakonynána

Bakonynánai Német N. Ny. Ált. Isk.

Bakonynána

1.

14.

Kovacsovics Lili

100

81

 Úrdomb

 Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

3.a

15.

Folli Dorka

100

80

Bakonynána

Bakonynánai Német N. Ny. Ált. Isk.

Bakonynána

2.

15.

Fejes Lili

100

80

Adásztevel

Munkácsy M. Német N. Ny. Ált. Isk.

Pápa

3.n

16.

Krosenszky Kristóf

100

78

Pápa

Munkácsy M. Német N. Ny. Ált. Isk.

Pápa

3.n

 16.

Gönczi Hanna Sára

100

78

Veszprém

Hriszto Botev Német N. Ny. Ált. Isk.

Veszprém

2.c

17.

Gentz Zsombor Ottó

100

76

Pápa

Erkel Ferenc Ének Zene Ált. Isk.

Pápa

3.a

18.

Hornyacsek Kira

100

67

Dudar

Bakonynánai Német N. Ny. Ált. Isk.

Bakonynána

1.

Bab Berci

Helyezés

Név

Össz pont

Elért pont

Lakhely

Iskola

Település

Osztály

1.

Varga Dorottya Lili

130

130

Veszprém

Hriszto Botev Német N. Ny.Ált. Isk.

Veszprém

4.a

2.

Presits Janka

130

129

Herend

Herendi Német N. Ny. Ált. Isk.

Herend

4.a

2.

Fábián Veronika

130

129

Pápa

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

5.b

2.

Matusz Benedek

130

129

Veszprém

Kossuth L. Ált. Isk.

Veszprém

5.a

2.

Matusz Levente

130

129

Veszprém

Kossuth L. Ált. Isk.

Veszprém

5.a

3.

Németh Réka Zita

130

128

Herend

Herendi Ált. Isk.

Herend

2.b

3.

Mód Péter Tamás

130

128

Veszprém

Deák Ferenc Ált. Isk.

Veszprém

5.a

3.

Tóth Benedek

130

128

Pápa

Munkácsy M. Német N. Ny. Ált. Isk.

Pápa

3.n

3.

Winhoffer Júlia

130

128

Pápa

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

3.b

3.

Gyurkó Ádám

130

128

Ajka

Fekete I.-Vörösmarty M. Ált. Isk.

Ajka

4.c

4.

Szabó Anna

130

127

Veszprém

Báthory I. Ált. Isk.

Veszprém

4.c

4.

Rudeczki Eszter

130

127

Olaszfalu

Villax Ferdinánd Ált. Isk.

Olaszfalu

4.

4.

Hanich Fanni

130

127

Olaszfalu

Villax Ferdinánd Ált. Isk.

Olaszfalu

4.

4.

Presits Panna

130

127

Veszprém

Kossuth L. Ált. Isk.

Veszprém

5.a

5.

Bor Vivien

130

126

Kisláng

Kislángi Tamási Áron Ált. Isk.

Kisláng

5.b

5.

Király Noémi

130

126

Kisláng

Kislángi Tamási Áron Ált. Isk.

Kisláng

4.b

5.

Leimeiszter Ábel

130

126

Pápa

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

3.b

6.

Szabó Laura

130

124

Pápa

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

5.b

7.

Paksi Nóra

130

123

Pápa

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

4.a

8.

Pus Csongor

130

122

Pápa

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

4.a

8.

Cseh Zoltán

130

122

Bakonynána

Bakonynánai Német N. Ny. Ált. Isk.

Bakonynána

4.

9.

Csillag Antónia

130

121

Bakonynána

Bakonynánai Német N. Ny. Ált. Isk.

Bakonynána

4.

10.

Simon Martin Vajk

130

118

Ajka-Padragkút

Halimba Ált. Isk.

Ajka

6.

11.

Hopotószki Regina

130

117

Dudar

Bakonynánai Német N. Ny. Ált. Isk.

Bakonynána

4.

12.

Somogyi Réka

130

112

Pápa

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

4.a

12.

Tóth Melinda

130

112

Balatonfüred

Református Ált. Isk.

Balatonfüred

5.

13.

Hegedüs Zsófia

130

104

Dudar

Bakonynánai Német N. Ny. Ált. Isk.

Bakonynána

4.

14.

Bagarus Petra

130

101

Pápa

Szt. István Róm. Kat. Ált. Isk.

Pápa

4.

15.

Mészáros Ildikó

130

91

Bakonynána

Bakonynánai Német N. Ny. Ált. Isk.

Bakonynána

4.